Boli ste úspešne prihlásený.

Víkendové cyklobusy

Pre cestujúcich cyklobusmi je pripravená aj pestrá ponuka tipov na cyklo-výlety s rôznou náročnosťou. Podrobne spracované ich záujemcovia nájdu na webe vylety.kosiceregion.com alebo v podobe brožúr na palube cyklobusov.

„Aj v súvislosti s narastajúcou popularitou cykloturistiky sme radi , že môžeme cyklistom v našom kraji  priniesť nový atraktívny spôsob kombinovanej prepravy.  Aj v tomto prípade sa snažíme aktivity smerovať hlavne k udržateľnému turizmu a s ohľadom na životné prostredie. Už v sobotu 3. júla vypravíme prvý Cyklobus na Kojšovku, ktorý bude pravidelne premávať každú sobotu počas prázdninových mesiacov - júl a august. Cyklistom tak priblížime obľúbenú prímestskú lokalitu so skvelou ponukou cyklotúr  na trase cez Jahodnú, do Gelnice a Margecian cez Perlovú dolinu či okolie vodnej nádrže Bukovec. Verím, že domáci i návštevníci  počas leta objavia v Košickom kraji nové a zaujímavé miesta či atrakcie, a to aj na dvoch kolesách, “ informoval predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka. 

„Sú vybavené špeciálnym prívesom s kapacitou až 30 bicyklov, ktorého obsluha bude zabezpečená na každej zastávke pracovníkov,“ spresnil generálny riaditeľ spoločnosti Eurobus Ľubomír Gerši.

„Čo sa týka cyklobusu na Kojšovku, premávať bude ako jednosmerný spoj. Máme v ponuke také cyklotúry, z ktorých sa pokojne vrátia. Cyklobus na Gemer bude premávať aj cestou späť. Môžu absolvovať aj nejaké túry a nastúpiť v úplne inom bode,“  uviedla riaditeľka KRT.

Po dobrej spätnej väzbe z minulých rokov sme pre cestujúcich letnými vlakmi pripravili aj sprevádzané aktivity. Návštevníci tak môžu v skupinkách so sprievodcom navštíviť Zejmarskú roklinu, Havraniu skalu alebo sa vydať na nordic walkingovú túru cez Tiesňavy zo Stratenej či priamo v historickom parku v Betliari. Skutočným zážitkom bude prechod Slavošovským tunelom v úplnej tme len s baterkou, výzvou zas návšteva troch jaskýň Slovenského krasu za jediný deň,“ uviedla Jurková.

 

 

 


Viac informácií na: vylety.kosiceregion.com