Boli ste úspešne prihlásený.

Predstavujeme 28 nových autobusov

 

Nových 28 autobusov IVECO Crossway Low Entry, vstúpilo do radov spoločnosti Eurobus a sú pripravené na cesty.

Preprava cestujúcich sa stáva atraktívnejším spôsobom dopravy aj vďaka lepšiemu vybaveniu počas jazdy. V tomto trende spoločnosť mieni pokračovať ďalej aj do budúcna. Preprava cestujúcich sa stáva atraktívnejším spôsobom dopravy.

„Nové autobusy poslúžia na prepravu cestujúcich na 57 prímestských linkách v okresoch Košice II, Košice-okolie, Rožňava, Spišská Nová Ves, Gelnica, Trebišov, Prešov, Levoča, Poprad a Revúca. Tieto oblasti v súčasnosti obsluhuje spolu 255 prímestských autobusov, mnohé z nich slúžia aj viac ako desať rokov. Obnova vozového parku je dôležitou časťou budovania integrovaného dopravného systému v Košickom a Prešovskom kraji,“ informoval Trnka.Autobusy spĺňajú tie najprísnejšie normy pre dieselové pohony, tiež sú šetrnejšie k životnému prostrediu. Rastislav Trnka a generálny riaditeľ Ľubomír Gerši spoločnosti Eurobus predstavili nové nízko podlažné autobusy, vďaka ktorým bude preprava pohodlnejšia. Spoločnosť Eurobus mieni v tomto trende pokračovať aj do budúcna.

Miesta uprednostňujúce staršie osoby sú o niečo pohodlnejšie. Vozidlá sú tiež vybavené nástupnou plošinou pre cestujúcich so zníženou mobilitou. Už sa viac nemusíte báť či vám baterka vydrží, vozidlá sú vybavené USB portom pre každého cestujúceho vrátane miesta pre cestujúcich so zníženou mobilitou. 

„Pre cestujúcu verejnosť to znamená väčšie pohodlie cestovania aj vďaka klimatizácii, wifi pripojeniu, kamerovému a informačnému systému, možnosti nabíjania smartfónov cez USB porty a ďalšiemu vybaveniu. Z hľadiska ekológie sú autobusy vybavené motormi spĺňajúcimi najprísnejšie normy na dieselové pohony. V tomto trende mieni naša spoločnosť pokračovať aj do budúcna, aby sa hromadná doprava osôb stala atraktívnejšou alternatívou voči stále sa zvyšujúcej individuálnej doprave,“ konštatoval Gerši.