Boli ste úspešne prihlásený.

Letný turistický bus do Slovenského raja

Využite jeho prevádzku aj počas pracovného týždňa a cyklostojan pre 14 bicyklov.

OOCR Slovenský raj & Spiš prináša pozitívne správy pre záujemcov o letnú dovolenku v Slovenskom raji. V mesiacoch júl a august 2020 obľúbené turistické destinácie na severe i juhu Slovenského raja už tradične prepojil Letný bus.

Letný bus opäť premáva vďaka spolupráci s našou spoločnosťou mesto Spišská Nová Ves. Novinkou však je, že po množstve podnetov od turistov sa prevádzka letného busu tento rok rozširuje okrem víkendov aj na celý pracovný týždeň. Navyše, je autobus vybavený aj špeciálnym cyklostojanom* pre 14 bicyklov, ktorý ho spraví atraktívnym aj pre cykloturistov, ktorí si chcú ušetriť kilometre navyše v sedle pri presune do a zo Slovenského raja. Možnosť naložiť a vyložiť bicykel je na zastávkach Spišská Nová Ves – autobusová stanica, Čingov – parkovisko, Hrabušice – OcÚ, Kopanec sedlo, Dobšinská Ľadová Jaskyňa, Dobšinský kopec a Dedinky. Autobus s prívesom môžu využiť aj turisti, ktorí prídu vlakom, či už od Popradu alebo Košíc ako atraktívny spôsob prepravy z mesta priamo do srdca národného parku.

Cenník prepravy Letným busom vychádza zo štandardných taríf dopravcu eurobus, a.s. Grafikon spoja v zjednodušenej grafickej podobe môžete nájsť pod článkom alebo na tomto linku.