Boli ste úspešne prihlásený.

Nová tarifa pravidelnej prímestskej dopravy

Od 1.2.2019 je v platnosti nová Tarifa pravidelnej prímestskej dopravy spoločnosti eurobus a.s. Zmenilo sa hneď niekoľko bodov a vy na cestovnom ušetríte ešte viac ako doteraz:

 • Jednosmerné osobitné cestovné - cestovné pre občanov nad 70 rokov, tehotné ženy a držiteľov zlatej Janského plakety zlacnelo na 0,20 € za každých aj začatých 50 km (oproti 0,30 € za každých aj začatých 25 km).
   
 • Jednosmerné víkendové cestovné - NOVINKA - za 1 € sa prepravuje jedna osoba v rámci rodiny (rodič/rodičia s dieťaťom/deťmi) na jednotlivú cestu počas soboty, nedele a štátneho sviatku pri využití autobusového spoja, bez ohľadu na precestovanú tarifnú vzdialenosť.
  Pozn.: Rodina je minimálne 1 rodič a 1 dieťa, ale s 1 rodičom môže cestovať aj 5 detí. Platí pre deti do dovŕšenia 15.roku veku. Neplatí pre skupiny s veľkým počtom detí, ide o rodinnú zľavu.
   
 • Prestupné cestovné z čipovej karty - prestupné cestovné z čipovej karty budú uplatňovať okrem cestujúcich z Košického samosprávneho kraja aj cestujúci z Prešovského samosprávneho kraja (doplnení dopravcovia: SAD Humenné, a.s., SAD Prešov, a.s., BUS Karpaty, s.r.o., SAD Poprad, a.s. + pôvodní dopravcovia ARRIVA Michalovce, a.s. a eurobus, a.s.)
  Pozn.: Aj naďalej pri platbe z jednej karty môže byť vydaný len jeden prestupný lístok. Aj naďalej bude vybavovací systém pri prestupe do 30 minút automaticky generovať zľavu 0,10 € z cestovného bez zásahu vodiča.
   
 • Dovozné (t.j. cena za prepravu batožiny, živých spoločenských zvierat okrem psa prepravovaného spolu s cestujúcim podľa podmienok určených prepravným poriadkom dopravcu) zlacnelo na 0,20 € za 0 - 50 km a na 0,50 € za 51 - 200 km.


Aj naďalej ostáva v systéme pravidelnej autobusovej dopravy zachovaný systém Transcard, ktorý umožňuje s jednou čipovou kartou cestovať u všetkých dopravcov prímestskej autobusovej dopravy z KSK a PSK. Elektronickú peňaženku čipovej karty môže cestujúci uplatniť aj v mestských dopravách, napríklad v Košiciach, Rožňave, Spišskej Novej Vsi. Dopravcovia začlenení v systéme Transcard si vzájomne uznávajú bezkontaktnú čipovú kartu bez ohľadu nato, ktorý dopravca kartu vydal alebo u ktorého dopravcu bolo realizované dobitie kreditu. 


Pozrieť celé znenie novej Tarify pravidelnej prímestskej dopravy.